Doradca personalny a budowanie zespołu w firmie

doradca personalnyOdpowiedni zespół pracowników w firmie to jeden z najważniejszych zasobów. Czasem jednak wyszukanie osób o konkretnych kwalifikacjach jest trudne i czasochłonne. Wówczas warto skorzystać z doradztwa w zakresie HR.

Specjalista od budowania kadry

Doradca personalny przez wiele osób może być mylony z doradcą zawodowym. Jednakże w przeciwieństwie doradcy zawodowego, zajmuje się on doradztwem dla firm w zakresie HR. Jego działania skupiają się na :

– analizowaniu rynku pracy,

– analizie potrzeb danej firmy i jej potencjału karowego,

– zbieraniu ofert kandydatów i ich analizie,

– udzielaniu informacji o procesie rekrutacji w danej firmie.

Rozwijanie potencjału pracowników

Mając w swoich szeregach doradcę personalnego, firma ma większe możliwości na budowanie doskonałego zespołu wykwalifikowanych pracowników. Poddaje on bowiem cały czas analizie potencjał pracowników. Doradza jak budować rozwój jednostek, a tym samym wpływać na rozwój całej firmy. Jest to szczególnie istotne w branżach wymagających wysoko wykwalifikowanych osób tj. programowanie, farmacja, nowoczesne technologie. To właśnie w nich obecnie wartość firmy na rynku wiąże się z umiejętnością odpowiedniego wykorzystania kapitału intelektualnego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca od doradcy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.